21 sty 2011

Petit Detall w Buenos AiresGłos, który słyszycie na filmie to głos Fabiana Giroli, autora projektu Petit Expo Detall z Barcelony. Petit Expo to cykliczna wystawa rękodzieła, grafiki, malarstwa i twórczości każdej, wędrująca po mieście czyli za każdym razem organizowana w innym miejscu.
Fabian jest Argentyńczykiem, zajmuje się także fotografią. Cechy charakterystyczne:  Pędzi. Wyznaje liczbę trzy. Rękodzieło, każdy, nawet najdrobniejszy, przejaw twórczości i kreatywności, traktuje poważnie.
Dlatego Petit Expo Detall to wystawa, a nie przedsięwzięcie handlowe jak kiermasz czy market - uwaga na słowa.
Jego projekt to rodzaj performance'u, ciągnąca się tygodniami aktywność twórcza, w którą angażuje na swój własny sposób innych ludzi, przedmioty, przestrzeń miejską. Daje niezwykłą satysfakcję i wymaga dużego wysiłku energetycznego. Podobnie się czułam robiąc HMP.
Petit Expo odbyło się cztery razy w 2010 roku, w lutym będzie 5 edycja, w galerii La Cova de Les Cultures, by the way:) W kwietniu Petit Detall Expo obchodzi pierwsze urodziny. W maju przyjedzie do Warszawy na zaproszenie HandMadePoland.
Ten film Fabian nakręcił niedawno w rodzinnym Buenos Aires, gdzie właśnie bawi. Chciał tam zorganizować kolejną edycję Petit Expo Detall, nie wiem czy mu się udało. Na pewno, jak widać, szukał artystów, których prace mógłby zabrać do Barcelony.
Blog Victorii: maldeojo.wordpress.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz