2 lut 2011

pomoże jak nie możesz

Jest taki blog gearability, w którym pewna niepełnosprawna okresowo pani opisuje jak domowe wynalazki mogą ludziom takim jak ona ułatwić życie. Dowiadujemy się tu m.in. o tym, że istnieją gdzieś obok ludzie tymczasowo sparaliżowani. Jak pisze Marty - każdy może raz w życiu być z jakiegoś powodu unieruchomiony i wtedy doświadcza problemów zupełnie innej natury niż wcześniej tzn. np. nie może utrzymać "cholernego" noża.  
Gearability to zupełnie co innego niż moda, sztuka i estetyczne przyjemności ale jednak nadal kreacja i handmade. I mąż tej Pani znalazł ostatnio na półce starą książkę o tym jak zrobić coś z niczego. Na załączonych ilustracjach widzimy jak z kawałka drewna zrobić domowy trzymacz do słoików, chleba, salami i innych rzeczy, które dobrze trzymać poziomo, a ma się tylko jedną sprawną rękę.
Albo jak zobić trzymacz do długopisu, szczoteczki itp - z kawałka rurki gazowej. 
Książka podobno jest pełna wspaniałych pomysłów, nie wiem, nie widziałam. Ale gdyby ktoś miał ochotę na zrobienie jakiejś fajnej designerskiej książki - oto kolejny pomysł. Nie łudzę się, nie zrealizuję go ja, bo na mojej liście ma numer 127436294t5. Ale gdyby tak jacyś recyclingowi designerzy wymyślili przedmioty proste do wykonania i użyteczne dla ludzi unieruchomionych albo z innymi problemami z ciałem i potem zrobili z tego album to by była piękna publikacja. Gdyby jeszcze była za darmo. Cool. 
   A tutaj inne tego rodzaju wydawnictwo, ku przestrodze. Podobno 75 procent stron tej książki jest puste, przeznaczone na tzw. "notatki". Ale nie wiadomo o czym notować. Można za to przeczytać opis tego jak używać szkła powiększającego. Trzeba przez nie popatrzeć i wtedy lepiej widać :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz