15 lip 2010

O CO CHODZI ?

HandMadePoland to wystawa polskich artystów handmade, którą chcę zorganizować tego lata w Barcelonie.
Chciałabym aby wzięły w niej udział wszystkie te osoby, które projektują i własnoręcznie wykonują coś fajnego i które chciałyby to pokazać w miejscu w którym sztuka handmade rozwija się w błyskawicznym tempie. W Barcelonie istnieje co najmniej kilkaset galerii handmade. Biżuteria, ubrania, dodatki, setki przedmiotów codziennego użytku - po prostu tutaj są handmade.
Celem wystawy jest prezentacja i promocja polskiego rękodzieła oraz sprzedaż eksponatów.

Do sztuki handmade mam stosunek bardzo sentymentalny, wyniesiony jeszcze z zamierzchłych czasów PRLu. Pierwszym artystą handmade jakiego znałam była moja mama. Szyła, robiła na drutach, haftowała. Wyprodukowała nawet cały cykl czegoś co dziś plasuje się w nurcie designer toys - własnego pomysłu lalki i przytulanki, dziwne i brzydkie, których się wtedy wstydziłam - marzyłam przecież o Barbie:)

Ten blog jest miejscem w którym chcę zgromadzić wszystko co dotyczy projektu. Częściowo piszę go po angielsku - aby był zrozumiały również dla Hiszpanów zaangażowanych w przedsięwzięcie. Na pewno będę go zmieniać i przerabiać wiele razy. Na pewno zmieniać i modyfikować będzie się mój plan i projekt. Wielu rzeczy nie jestem w stanie przewidzieć, a czas, wiadomo biegnie nieubłaganie:)...
Tak czy inaczej trzymajcie kciuki.

2 komentarze:

  1. Uda się. Będzie cudownie :).

    OdpowiedzUsuń
  2. świetna inicjatywa :)
    powodzenia, powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń